Sıkça Sorulan Sorular

Sopsy ile e-ticaret yapmakla ilgili en sık sorulan soruları ve yanıtlarını aşağıda bulabilirsiniz. Aklınıza takılan başka bir şey varsa sağ alt köşedeki mesaj kutusundan bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Yurtiçi Kargo ile %50 ve PTT Kargo ile %10 indirimli gönderim yapabilirsiniz. Örneğin, küçük bir kutuyu KDV dahil 17,10 TL'den başlayan fiyatlarla Türkiye'nin her yerine gönderebilirsiniz.
Evet, yabancı kredi kartı ile ödeme alabili, ürünlerinizi dolar ya da euro ile satabilirsiniz.
Sopsy’de satış yapabilmek için şirket olma şartı bulunmuyor, bireysel olarak satış yapabilirsiniz. Kendi durumunuz ile ilgili dilerseniz bir mali müşavirden destek alabilirsiniz.
İnternette satışı yasaklı ürün ve hizmetlere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz >>
Ticaret yapabilmek için 18 yaşını doldurmuş olmak gerekiyor.
Yukarıda yazan ücretler dışında eticaret paketlerini kullanmak için başka gizli bir ücret, ek vergi vs ödemezsiniz.
Sopsy, 5 binden fazla firma ve şahıs tarafından kullanılan güvenli bir eticaret platformudur. Tüm sayfalar güvenli SSL sertifikasına sahiptir ve tüm işlemler, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından onaylı bir altyapı ve 3D Secure ile gerçekleşmektedir.
Sopsy online olarak haftanın her günü destek vermektedir. Sadece Sopsy paketleri için değil, eticaretle aklınıza takılan her konuyla ilgili bize soru sorabilirsiniz. Sorunuz varsa, ekranınızın sağ alt köşesinde duran kutuyu tıklayarak hemen destek ekibimize iletebilirsiniz.
Sopsy’de eticaret paketleri ücretsizdir. Sadece geçen başarılı satışlar üzerinden komisyon ödersiniz. Daha detaylı bilgi için fiyatlar sayfasına göz atabilirsiniz.
Başarılı gerçekleşen her işlem için işlem başına (işlem hacminize göre) %2,99 ile %5 arasında işlem ücreti alınır. Başka bir ücret ödemezsiniz. (KDV hariçtir.)
Bireysel veya kurumsal satıcısıysanız, üye olduktan sonra sizden istenilen bilgileri ve belgeleri girerek hemen satışa başlayabilirsiniz. Bilgilerinizin eksiksiz olarak girilmesi sonucu hemen satışa başlayabilirsiniz. Daha fazla öğrenmek için tıklayın. >>
Direct ile yüz yüze ya da uzaktaki müşterilerinizden tahsilat yapabilirsiniz. Mağazanızda mobil pos yerine, stand satışlarınızda pos cihazı yerine ve uzaktaki müşterilerinize (örneğin sosyal medyada) ödeme linki gönderip ödeme almak için kullanabilirsiniz.
Bireysel ya da kurumsal olarak tahsilat yapabilirsiniz. Tahsilat yapabilmek için Direct üyeliğinizin olması ve üyeliğinizde girdiğiniz bilgilerinizin eksiksiz ve doğru olması gerekmektedir.
Kazancınız, alıcı siparişi onayladıktan 7 gün sonra, her hafta Çarşamba günleri paranız hesabınıza yatar. Daha fazlası için tıklayın >>
Sopsy’ye üye olduktan sonra, otomatik site kurucusu ile ücretsiz Picnic eticaret sitenizi kurabilir ve finansal bilgilerinizi tamamladıktan sonra hemen satışa başlayabilirsiniz.
Picnic ürünü ile ücretsiz olarak sade tasarım sahip bir e-ticaret sitesi oluşturabilirsiniz. Sınırsız sayıda ürün listeleyebilir kendi dükkan adınız ve logonuzu kullanabilirsiniz. Dükkan tasarımı veya daha gelişmiş özelliklere ihtiyacınız varsa, Fox eticaret paketini kullanabilirsiniz >>
Sopsy’ye üye olduktan sonra, otomatik site kurucusu ile ücretsiz Fox e-ticaret sitenizi kurabilir ve finansal bilgilerinizi tamamladıktan sonra hemen satışa başlayabilirsiniz.
Fox, gelişmiş özelliklere sahip birden çok temanın, banner alanının olduğu şık bir eticaret paketidir. Sınırsız ürün listeleyebilir, ürünlerinize seçenek (beden, ölçü, renk vb.) ekleyebilir, ürünlerinizi kategorilere ekleyebilir, dükkanınıza yeni sayfalar ekleyebilir, kendi alan adınızı kullanabilir ve çeşitli kampanyalar düzenleyebilirsiniz.
ÜRÜNLERE GÖZ AT
Direct
Link ile hızlı ödeme al
Picnic
Ücretsiz e-ticaret sitesi aç
Fox
Gelişmiş özellikli e-ticaret sitesi aç